BEZPIECZEŃSTWO DROGOWE - AKTYWNOŚCI

STREFA BEZPIECZNEJ JAZDY

Symulator dachowania AUDI A4

Jedyny symulator w Polsce, w którym dachowanie nabiera zupełnie innego wymiaru. Komfort i poczucie bezpieczeństwa są zagwarantowane. Podobnie jak to, że ta symulacja pozostanie
z Tobą na zawsze! Symulator posłuży jako miejsce do indywidualnych instruktaży związanych z pasami, fotelikami, przewożeniem bagażu, prawidłową pozycją za kierownicą, złymi nawykami czy mitami drogowymi.

Symulator zderzeń

Pozwoli poczuć siły zachodzące przy czołowym zderzeniu z prędkością 10 km/h.

Waga przeciążeniowa, dzięki której dowiesz się, ile ważyłoby Twoje ciało lub dowolnie przedmiot podczas wypadku przy różnych prędkościach – 50, 70 czy 140 km/h

POKAZ WYBUCHU PODUSZKI SAMOCHODOWEJ

Poduszka powietrzna… to nic innego jak ładunek wybuchowy, znajdujący się ok. 40 cm przed Twoją twarzą. Uruchamiany jest automatycznie w chwili wypadku a ten sztywny materiał wypełniony najczęściej azotem pędzi w stronę kierowcy z prędkością ponad 320 km/h.
Podczas tego warsztatu dowiesz się m.in.:

    • Jak prawidłowo trzymać ręce na kierownicy i dlaczego ma to znaczenie?
    • Czym tak naprawdę jest i jak działa poduszka powietrzna (zobaczysz pokaz wybuchu)
    • Z jakim innym systemem bezpieczeństwa jest skorelowana poduszka powietrzna w samochodzie?
    • Jakie zagrożenia niesie za sobą nieprawidłowa pozycja za kierownicą?

TRENAŻER CZASU REKACJI

Dowiesz się czym jest: droga zatrzymania, droga hamowania, a także czas reakcji kierowcy.
Na tej stacji wykorzystamy: Trenażer czasu reakcji – przeprowadzimy eksperymenty udowadniające, że nie tylko telefony, rozmowy, ale nawet samo intensywne myślenie, w znaczący sposób pogarsza czas reakcji. Opowiemy o zależności pomiędzy uzyskanym wynikiem, a drogą hamowania pojazdu na różnych nawierzchniach.

ALKOGOGLE, ZMĘCZENIOGOGLE

Imitują stan upojenia alkoholowego lub stan zmęczenia zniekształcając pole widzenia, obniżając koncentrację i spowalniając czas reakcji.
Żeby uzmysłowić uczestnikom z jakim opóźnieniem ludzki umysł reaguje na bodźce w stanie upojenia alkoholowego, przygotujemy specjalny slalom.
Zadaniem uczestników będzie pokonanie trasy bez dotykania pachołków.

Wymiennie możemy zastosować kila innych scenariuszy zadań sprawnościowych tj. przelewanie wody z butelki do kubka.

STANOWISKA Z TESTAMI NA PRAWO JAZDY

5, 10, a może 30? Ile lat minęło od czasu kiedy zdałeś prawo jazdy? Czas szybko leci, a przepisy bezustannie ulegają zmianom. Nieznajomość prawa szkodzi! Warto, więc odświeżyć swoją wiedzę nt. przepisów ruchu drogowego. Zrób to dzisiaj!

Uczestnicy zostaną zapoznani z ostatnimi zmianami w ruchu drogowym, które miały miejsce na przestrzeni minionych 2 lat. Dodatkowo poszerzą swoją wiedzę na temat kolejnych planowanych zmian w bieżącym roku. Wisienką na torcie tego spotkania będzie udział w teście sprawdzającym wiedzę uczestników z zakresu przepisów ruchu drogowego.

ODBLASKOWNIA

Pieszy z odblaskiem jest widoczny z ok. 150 m, a pieszego bez odblasków widać dopiero z ok. 20 m!

I niby każdy to wie, a jednak dalej dochodzi do sytuacji, że pracownik nie zakłada kamizelki odblaskowej wchodząc do magazynu…

Strefa odblasków wyposażona jest w manekiny ubrane w różne rodzaje elementów odblaskowych. Uczestnicy będą musieli odpowiedzieć na pytanie – ile osób widać w zamkniętej przestrzeni. Czy zobaczą 100% pieszych… Sprawdzimy!. To stacja okraszona dużą dawkę wiedzy przydatnej w życiu zawodowym i prywatnym.​

Dodatkowo pokażemy różnice wynikające z różnych rodzajów materiałów odblaskowych oraz ich skuteczności.

SYMULATOR JAZDY

Imituje w doskonały sposób poruszanie się prawdziwym samochodem w ruchu miejskim i na autostradzie. Uczestnik zasiadający za kierownicą symulatora ma możliwość sprawdzenia swojego zachowania oraz refleksu podczas powstającego na wirtualnej drodze zagrożenia. 

Urządzenie posiada wiele tras w ruchu miejskim, na drodze lokalnej, autostradzie jak również szeroki wachlarz opcji poruszania się na placu manewrowym. Próby na symulatorze są bardzo emocjonujące, gdyż uczestnicy biorący udział w zabawie konkurują między sobą w trakcie specjalnie    przygotowanych konkurencji jak np. ekonomiczna jazda, najkrótsza droga hamowania, itp.

ERGONOMIA ZA KIEROWNICĄ

Sztywny kark, ścierpnięte ręce i nogi, ból pleców, rozdrażnienie, migrena… Wale nie chodzi o reumatyzm, grypę, czy inna chorobę, lecz o skutki niewłaściwej pozycjiza kierownica. Jak sie okazuje, wymienione dolegliwości często związane są ze ta pozycja za kierownica. Tymczasem lekarze zlecają kolejne badania, aby zdefiniować problem. Druga sprawa to bezpieczeństwo jazdy, czas reakcji i swoboda manewrowania.
Uczestnicy dowiedzą się m. inn. jak prawidłowo ustawić:

  • Fotel
  • Oparcie
  • Siedzisko
  • Zagłówek
  • Kierownicę
  • Odległość nóg od pedałów

BEZPIECZNE PRZEWOŻENIE DZIECI W SAMOCHODZIE

Bez względu na to, czy Twoje dziecko to permanentnie śpiący niemowlak, wiecznie pytający 2-latek, czy zafascynowany rówieśnikami 6-latek – zależy Ci, aby Twoje dziecko było bezpieczne podczas każdej jazdy samochodem. Daj swoim pracownikom szansę na pozyskanie rzetelnej wiedzy na temat prawidłowego i bezpiecznego przewożenia dzieci w aucie. Nasi instruktorzy zaprezentują różne modele fotelików samochodowych. Pokażą jak prawidłowo dobrać fotelik oraz zamontować go w samochodzie. Na zakończenie uczestnicy dowiedzą się jak bezpiecznie zapiąć dziecko
 w foteliku. W trakcie warsztatów prowadzone będą konsultacje oraz inspekcje fotelików pod kątem poprawności zamontowania.

PIERWSZA POMOC

Każdy stanie w swoim życiu przed koniecznością udzielenia pierwszej pomocy, osobie znajdującej się w stanie zagrożenia zdrowia lub życia. To nie będzie obcanam osoba, tylko ktoś z kim spędzamy dużo czasu – członek rodziny, przyjaciel czy współpracownik. Dlatego… Warto opanować wiedzę z zakresu pierwszej pomocy! Dzięki warsztatowi uczestnicy:

  • Poznają procedury postępowania w razie zagrożenia zdrowia lub życia osób dorosłych i dzieci.
  • Nauczą się wykonywać czynności ratujących życie w praktyce, korzystając z profesjonalnego sprzętu szkoleniowego.
  • Zostaną przygotowani do działania pod wpływem stresu dzięki specjalnie przygotowanym ćwiczeniom.
  • Zdobędą wiedzę i umiejętności, zgodne z najnowszymi wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji.

TRENING GAŚNICZY

Praktyczne szkolenie przeciwpożarowe rozpoczniemy od instruktażu gaszenia podręcznym sprzętem gaśniczym. Omówimy techniki gaszenia różnymi gaśnicami m. in. wodnymi, śniegowymi, proszkowymi, gaśnicami samochodowymi, a także kocem gaśniczym. Następnie wzniecimy ogień, oczywiście w bezpieczny i kontrolowany sposób, wykorzystując do tego celu specjalny trenażer gaśniczy. Pod okiem strażaków uczestnicy będą podejmowali próbę ugaszenia płonących cieszy lub ciał stałych.

Dostępne mamy również inne scenariusze tj:

  • Ćwiczenia z użyciem hydrantem
  • Gaszenie pojazdu
  • Pokazy wybuchów

NAMIOT DYMOWY

Namiot dymowy wypełniony będzie bezpiecznym i bezwonnym dymem. Uczestnicy najpierw dowiedzą się o technikach bezpiecznego poruszania się w przestrzeniach zadymionych a potem będą mieli do wykonania zadania praktyczne… Oczywiście gęsty dym będzie utrudniał odnalezienie i wydobycie osoby poszkodowanej (manekina) ze środka. Tak będzie sporo śmiechu, ale przede wszystkim dużej dawki wiedzy praktycznej, ponieważ warsztaty prowadzone są wyłącznie przez profesjonalnych strażaków.

GOGLE VR

Szkolenia VR to głównie możliwość przeżycia kryzysowej sytuacji. Tutaj każdy uczestnik, we własnym tempie, realizuje scenariusz, w którym musi wykonywać określone czynności zgodnie z procedurami aby uratować siebie i innych. Aplikacje wykorzystują m.in. Technologię handtracking, więc największa korzyść to możliwość wykonania wszystkiego tak jak w realnym życiu, własnymi rękoma, czyli uczyć się poprzez praktykę. Aktualnie dostępnych jest ok 30 aplikacji. W tym m. inn: pierwsza pomoc, ewakuacja, ppoż, zagrożenia w domu, ergonomia w domu i biurze i wiele innych.

MARTWE STREFY W POJAZDACH CIĘŻAROWYCH

Martwe strefy to obszar wokół pojazdu, którego kierowca nie jest w stanie dostrzec spoglądając w okno lub tradycyjne lusterka. Martwe strefy są jedną z głównych przyczyn wypadków z udziałem pojazdów ciężarowych.
Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się:

  • Jakie zagrożenia wynikają z martwych stref?
  • Jak minimalizować brak widoczności wokół pojazdu?
  • Jak skanować i obserwować otoczenie?

POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE - WYKŁAD, WARSZTAT, POGADANKA, POWER SPEECH

Wybierz tematykę i określ, ile mamy czasu a my poruszymy u wszystkich uczestników wrażliwość na bezpieczeństwo dotykając obszaru bezpieczeństwa w ruchu drogowym i/lub wewnątrz magazynowym.
Dzięki Warsztatowi uczestnicy:

  • zrozumieją, jak wysokie ryzyko generuje korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy
  • poznają mity, które zmniejszają szanse przeżycia wypadku
  • usłyszą jakie niebezpieczeństwa niesie za sobą zmęczenie
  • jak skutecznie przeciwdziałać agresji drogowej
  • w jaki sposób działa alkohol na nasz organizm
  • uświadomią sobie, że bezpieczeństwo na drogach jest w ich rękach i mają wpływ